Wiele osób uważa Kraków za miejsce niezwykłe, bardzo powiązane z historią. Poza tym jest do drugie największe miasto w Polsce, które jednak nie sprawia wrażenia metropolii, w której czas za szybko płynie. W związku z tym wiele osób zamierza kupić mieszkanie właśnie w tym miejscu. Co sprawia, że mieszkanie w Krakowie jest doskonałą opcją?

Jak szukać mieszkania? 

Pierwszą kwestią, którą zdecydowanie warto poruszyć, jest to, jak szukać mieszkania. Obecnie jest to dość proste, ponieważ wszystko znajdziemy w internecie – zarówno na stronach agencji nieruchomości, jak i ogólnodostępnych portalach z ogłoszeniami. Odnajdziemy zarówno mieszkania z rynku pierwotnego, jak i wtórnego. Wystarczy wpisać interesującą nas frazę, na przykład „mieszkanie Fabryczna Kraków”, przejrzeć wyniki wyszukiwania i znaleźć strony, które będziemy przeglądać i które najbardziej nam odpowiadają. 

Dobre strony Krakowa

Kraków jest niezwykły pod tym względem, że choć jest naprawdę dużym miastem, zupełnie się tego nie odczuwa. Wiele osób twierdzi, że ma to związek z duża liczbą uliczek i zaułków, które sprawiają, że między dwoma punktami nie ma wrażenia aż tak wielkiej odległości. Dodatkowo, choć jak w każdym większym mieście, w godzinach szczytu staniemy w korku, jednak nie są one tak uciążliwe, jak na przykład w Warszawie.

Dlaczego ludzie tak cenią sobie Kraków? Co sprawia, że chcą w nim zamieszkać? Podpowiadamy!

Miasto dla studentów

Kraków to idealne miasto dla studentów. Oprócz tego, że funkcjonuje tutaj najstarsza polska uczelnia, czyli Uniwersytet Jagielloński, miasto ma w ofercie jeszcze ponad 20 innych szkół wyższych. Atmosfera miasta sprzyja spotkaniom i odkrywaniu miasta. Studenci zdecydowanie doskonale się tutaj odnajdą. 

Historia na każdym kroku

Kraków jest jednym z symboli naszego kraju. Dawna stolica Polski ma mnóstwo zabytków, które są bardzo charakterystyczne – na przykład Wawel. Miasto obfituje w zabytki – można go zwiedzać ciągle, a i tak znaleźć coś nowego. Dlatego to doskonała opcja dla miłośników historii naszego kraju. 

Świetnie miejsce na rozwój

Kraków jest również miastem, w którym jest niskie bezrobocie, znajduje się tutaj wiele międzynarodowych korporacji i jest duża szansa na rozwój zawodowy. Dlatego to idealne miejsce dla kogoś, kto chce rozwinąć swoją karierę.

Klimat tego miejsca, położenie, to, jak jest popularne, sprawia, że wiele osób decyduje się na zamieszkanie w tym mieście. Nic w tym dziwnego, inwestycja w mieszkanie w takim miejscu na pewno jest opłacalna.

Podobne posty