W obecnych czasach praca zdalna nie jest już dla nikogo nowością. Wielu pracowników, którzy dotychczas musieli dojechać do biura, dziś wykonuje swoje obowiązki z domu. Co ciekawe, jak wynika z badania ManpowerGroup i HRlink, przy home office, w różnym zakresie, chciałoby pozostać na stałe 88% zatrudnionych. Te wskaźniki powinni wziąć pod uwagę deweloperzy. Nowoczesne budownictwo stwarza wiele możliwość. Jak sprawić, by projektowane mieszkania mogły być jednocześnie wygodnym miejscem do pracy?

Praca w domu, czyli kawałek własnej przestrzeni na biuro

Nowoczesne budownictwo oferuje wiele rozwiązań, które pozwalają wygodnie pracować z domu. W takich mieszkaniach spotkamy zwykle dwie strefy – biurową, w której nikt nam nie zakłóca wykonywania codziennych obowiązków i tradycyjną, czyli mieszkalną. To o tyle istotne, że podczas pracy raczej chcemy unikać pozostałych domowników i zapewnić sobie ciszę i spokój. Współczesne rozwiązania na rynku budowlanym to przede wszystkim gwarancja, że mieszkanie będzie dobrze zaplanowane. Liczy się także standard premium, ponieważ osoby prowadzące własną działalność w wielu przypadkach właśnie w domowym biurze będą przyjmowały swoich klientów. Naprzeciw tym trendom wychodzą deweloperzy. – Nasze mieszkania są zawsze wykończone w wysokim standardzie, bo wiemy, że estetyka jest ważna dla każdego biznesmena. Projektujemy je z myślą o tym, aby kupujący mógł swobodnie połączyć pracę z życiem prywatnym. Wysoka funkcjonalność to podstawa w tego typu wnętrzach. – mówi Ewa Ryfa z Aura Development.

Lokalizacja ma znaczenie

Decydując się na zakup mieszkania, zawsze myślimy o dobrej lokalizacji. Łatwy i szybki dostęp do centrum czy terenów rekreacyjnych, jest ważny dla każdego kupującego. W przypadku osób pracujących w domu, istotny jest także dostęp do banków i urzędów. Właśnie dlatego biznesmeni często decydują się na mieszkanie zlokalizowane w sercu miasta. Załatwienie jakiejkolwiek sprawy nie wymaga długiej podróży, często w godzinach szczytu. Kluczowe punkty znajdują się w zasięgu pieszym. – Dużym powodzeniem wśród biznesmenów, którzy mają własne biuro w domu, cieszą się przede wszystkim apartamentowce w centrum miasta i domy zlokalizowane na obrzeżach większych aglomeracji, ale dobrze skomunikowane. Usytuowanie nieruchomości jest jednym z najważniejszych czynników, które ostatecznie przeważają przy zakupie. – zauważa ekspert z Aura Development.

Dodatkowe udogodnienia ułatwiają życie

Mieszkanie, w którym jednocześnie żyjemy i pracujemy, powinno być funkcjonalne i dobrze zlokalizowane, ale to nie wszystko. Liczą się również dodatkowe udogodnienia. – Nowoczesna myśl technologiczna pozwala nam wykorzystać wiele udogodnień, które bezpośrednio przekładają się na komfort i wygodę użytkowania. Funkcjonalna kuchnia ułatwia gotowanie, a wygłuszony gabinet wpływa na efektywność w pracy. Dla wielu osób liczą się również rozwiązania typu smart home, klimatyzacja czy łatwy dostęp do ładowarki aut elektrycznych. Nasze projekty czerpią z nowoczesnego budownictwa pełnymi garściami. – wylicza Ewa Ryfa.

Ważna jest również ekologia i prywatny parking. Nowoczesne mieszkania są również gwarancją bezpieczeństwa. Monitoring i videodomofony pozwalają spać spokojnie i uniknąć nieproszonych gości. Żyjemy w czasach bardzo szybkiego postępu technologicznego, który bezpośrednio wpływa też na branżę budowalną. Nowoczesne budownictwo nie zna ograniczeń, dzięki czemu mieszkania stają się coraz bardziej funkcjonalne i coraz lepiej przystosowane do naszych potrzeb.

Nowoczesne budownictwo w połączeniu z luksusem

Jak połączyć nową myśl technologiczną z wnętrzami wykończonymi w wysokim standardzie? W końcu, kiedy decydujemy się na zakup mieszkania, zależy nam na tym, aby było reprezentacyjne. I nie chodzi nam w żadnym razie o przepych, ale o powiew luksusu, widoczny jeszcze zanim wejdziemy do środka. – Mieszkania i domy, które budujemy, już z zewnątrz przyciągają wzrok. Odchodzimy od klasycznych brył na rzeczy tych zdecydowanie bardziej nowoczesnych. Przeszklone witryny okienne, oświetlone tarasy i przestronne balkony to coś, na co mogą liczyć nasi klienci. Poszliśmy też w kierunku energooszczędnych rozwiązań, nowoczesnego designu i zaawansowanych technologicznie materiałów o podwyższonych parametrach. Dla naszych klientów luksusu oznacza również mądre rozplanowanie pomieszczeń – wyraźne oddzielenie strefy dziennej od sypialnianej i biurowej oraz jak najlepsze zagospodarowanie wolnej przestrzeni, dzięki czemu nawet mniejsze mieszkania są bardzo funkcjonalne. – komentuje Ewa Ryfa z Aura Development.

Łatwo zauważyć, że nowoczesne i luksusowe domy to miejsce, w którym można swobodnie mieszkać i jednocześnie pracować. Wnętrza są wygodne, funkcjonalne i przestronne, a koszty eksploatacyjne stosunkowo niskie. Innowacyjne osiągnięcia techniki sprawiły, że codzienne życie stało się prostsze.

Przy współpracy z Bosco Studio

Podobne posty